czy warto mieć marzenia
Polecane

Czy warto mieć marzenia?

Marzenia czyli coś co każdy z nas ma i często cel do którego dążymy jednak czy warto je mieć? Jak zamieniać marzenia w teraźniejszość? Jakich błędów unikać i jak postanowione cele realizować?

Marzenia czy rzeczywiście warto je mieć?

Marzenia powinien mieć każdy jednak z pewnością należy pamiętać, że nie powinno się to na tym kończyć.. Często nasi znajomi opowiadają nam kim by oni nie chcieli zostać albo jakiej pracy by nie chcieli mieć. Często również odnoszone są one do zarobków wakacji i innych. Jednak w czym tkwi problem, że nie potrafimy ich realizować?

Odpowiedź jest prosta większość z nas tylko o tym mówi zamiast je w jakimś stopniu realizować. Często brakuje nam motywacji, która jest naprawdę kluczowa i ważna w naszym życiu.

Jeżeli jesteś osobą, która tylko marzy o zmianach i nic z tym nie robi to najwyższa pora aby to zmienić. Jednak w tym kierunku będziesz musiał zrobić pierwsze kroki. która odwrócą twoje życie jak w kalejdoskopie. Sposobem na start może być np. lista celów do zrealizowania na dany rok. Pamiętaj jednak aby zacząć od takich możliwych do zrealizowania a z czasem podnoś sobię poprzeczkę coraz wyżej! Jeżeli nie możesz na coś sobie pozwolić to ustal gdzie jest problem i staraj się go rozwiązać!

Wymarzony wyjazd na wakacje!

Przykładowo jeżeli twoim marzeniem jest wyjazd na wakacje w jakieś upragnione miejsce. Podejdź do tego na spokojnie ustal ile pieniędzy będziesz potrzebował oraz jak te pieniądze zdobyć! Z pewnością w twoim życiu znajdzie się coś co da ci gwarancje, że wyjazd dojdzie do skutku. Przykładowo przyjmijmy, że planujesz wyjechać za rok? Jesteś osobą palącą papierosy? Wydajesz miesięcznie 300 zł? Może czas je rzucić? W skali roku da ci to 3600 zł i może właśnie ta kwota pozwoli Ci tam wyjechać!

Jak przełamać lenistwo?

Lenistwo czyli znany i strasznie trudny problem blokujący nas w rozwoju i polepszaniu naszego stanu! Często jest tak, że coś chcemy zrobić mam w głowie zarys jego realizacji ale nam się nie chce! To bardzo źle i czas to zmienić nie daj się i walcz z tym nie pozwól aby twoje życie uleciało Ci w mgnieniu oka! Korzystaj z wszystkich możliwości!

Sukces jest zależny tylko i wyłącznie od nas jeżeli nam na czymś zależy to nikt za nas tego nie zrobi oraz nic nie zmieni! Pamiętaj, że to ty jesteś panem swojego losu i tylko od Ciebie zależy w jakim miejscu będziesz za kilka lat!

Jeżeli na dany cel brakuje ci gotówki spróbuj z czegoś zrezygnować tak jak wyżej wspomniałem np. papierosy, słodycze a zaoszczędzone pieniadzę odkładaj! Równie dobrze możesz podjąć pracę dodatkową również poruszam ten temat na mojej stronie! Wiecej informacji znajdziesz tutaj: praca dodatkowa!

Wiesz już co robić aby realizować swoje cele i marzenia nic tylko życzyć Ci powodzenia i sukcesów w ich realizacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *