Ile zarabia pilot
Zarobki

Ile zarabia pilot?

Każdy z nas jako małe dziecko obserwował niebo, patrzył na latające ptaki, samoloty i rozmyślał jakby to było latać. Chciałbym cie dzisiaj przekonać do tego zawodu oraz pokazać ile zarabia pilot!

Ile zarabia pilot?

Jest to zależne od wielu czynników takich jak długość lotów, które wykonujemy czy doświadczenie, które posiadamy. Wiele również zależy od linii lotniczej w której pracujemy gdyż rozpiętość jeżeli chodzi o wypłaty jest znacznie duża. Zdecydowanie na większe zarobki może liczyć pilot linii lotniczych takich jak Emirates czy Lufthansa. W przypadku mniejszych jak i tańszych firm nasze wypłaty maleją aczkolwiek wciąż utrzymują się na zadowalającym poziomie.

 

 

Ile zarabia pilot w jednych z najpopularniejszych linii lotniczych?

Kwoty są naprawdę imponujące pracownik w Polskiej firmie LOT potrafi zarobić naprawdę spore kwoty weźmy pod lupę pilota Boeinga 787, którego stawki wahają się od 18,5 tysiąca złotych do nawet 37 tysięcy złotych brutto. Do tego oczywiście doliczane są diety jak i nocleg w hotelach!

Pilot Lufthansy może zarobić przykładowo kwoty są już trochę większe bo od 25 tysięcy złotych do nawet 80 tyś zł brutto a to związane jest z faktem gdyż w ubiegłym roku piloci dostali aż 10 % podwyżki to się nazywa docenienie pracownika.

Ile zarabia pilot w najbardziej ekskluzywnej linii lotniczej świata? Te kwoty naprawdę imponują gdyż miesięczne wynagrodzenie kapitana Airbusa  lub Boeinga 777 wynosi około 16 tysięcy dolarów co przy obecnym kursie daje nam 55 tysięcy złotych brutto. Pilot tej linii również może liczyć na całkiem przyjemny dodatek mieszkaniowy, który wynosi bagatela 4 tysiące dolarów co daje nam kolejne 14 tysięcy złotych do wypłaty.

Ciekawi Cię ile zarabia się w Ryanair? W tej chyba najpopularniejszej w Europie taniej linii lotniczej piloci mogą cieszyć się z dochodu rzędu 16 tysięcy euro do nawet 18 267 GBP w przeliczeniu na Polską walutę daję to nam od 69 tysięcy do nawet 88 tyś zł brutto. Mimo tak ogromnych zarobków piloci cały czas strajkują i w najbliższym czasie znowu możemy liczyć na kolejne podwyżki?

 

Czy warto?

Widząc te kwoty odpowiedź sama przychodzi na usta, Jednak pamiętajmy aby zdobyć licencję pilota również musimy sporo zainwestować nie tylko pieniędzy jak i również czasu na odpowiednie krusy czy też szkolenia. Jednak praca ta daje nam wiele możliwości takich jak zwiedzanie miast z całego świata, poznawanie nowych krajów oraz ich kulturę. Życie mamy jedno a dzięki takiej pracy z pewnością wrażeń nam nie zabraknie a przy opowieściach rodzinnych będziemy mogli naprawdę sporo opowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *