Zarobki

Ile zarabia wojskowy?

Wiele młodych uczniów myśli nad pracą w wojsku co wiążę się z dosyć sporą ciekawością odnośnie tego ile zarabia wojskowy oraz czy praca w wojsku się opłaca?

Ile zarabia wojskowy?

Rozpiętość jest znacznie duża a kwoty, na które może liczyć zależne są od stopnia, wykwalifikowania oraz od tego co dokładnie wykonujemy. Żołnierze w WP od zwykłego Szeregowca po czołowych Generałów zarabiają od 3 tyś do nawet 14 tysięcy złotych. Kwoty, które zarobią zależą od stopnia, wyjazdów na poligony oraz dodatków wojskowych.

Ile zarabia wojskowy

 

Czy praca w wojsku się opłaca?

A wiec ile zarabia wojskowy? Średnio szeregowy zarabia ok. 3 tyś złoty, starszy sierżant może już liczyć na kwoty bliskie 4000. Pamiętaj im więcej twoja osoba może zaoferować armii tym większa szansa na awans. Nie licz się z tym, że po ukończeniu szkoły średniej zostaniesz Kapitanem, którego średnie zarobki oscylują w granicach 5000 tyś złotych. Dodatkowym atutem z pewnością będzie ukończona szkoła wyższa, która z czasem może zapewnić ci awans. Na pewno docenione zostaną twoje dodatkowe umiejętności takie jak np. ukończony kurs spawacza, operatora koparki czy posiadanie prawa jazdy kategorii C. Pamiętaj jednak, że jeśli nie posiadasz dodatkowych umiejętności nie od razu zostaniesz skreślony często wojsko sponsoruje i wysyła na takie kursy swoich żołnierzy. Szanse na największe wypłaty jednak mają osoby najwyżej postawione takie jak Pułkownik ok. 8 tysięcy złotych czy generałowie, którzy potrafią zarobić od 10 do nawet 14 tysięcy.

Wady i zalety pracy w wojsku?

Może zaczniemy od zalet z pewnością sporym atutem będzie fakt, że oprócz wypłaty możemy liczyć na dodatek na mieszkanie np. wojsko może dać nam dodatkowo 700-1000 zł a nawet i więcej za wynajmowane lokum. Kwota ta zależna jest od miejscowości w której dana jednostka się znajduję. Liczne wyjazdy na poligony pogłębianie swojej wiedzy. Pracujący w wojsku mogą również liczyć na wcześniejszą emeryturę oraz na stabilną wypłacalność jak i dodatkowe wynagrodzenia.

Co do wad z pewnością fakt, że nie mamy wpływu na przydział do jednostki często zdarza się tak, że pracujemy dobrych kilka set kilometrów od swoich rodzinnych stron. Wymagana jest również dyscyplina, liczne uczęszczanie na szkolenia. Osoba pracującą w wojsku musi również być w dobrej formie kondycyjnej gdyż żołnierz często poddawany jest testom sprawnościowym, które musi zaliczyć.

Jak zacząć prace w wojsku?

Osoba ubiegająca się o prace w jednostce musi najpierw ukończyć służbę przygotowawczą tzw. NSR. Jak ubiegać się o to szkolenie?

Przede wszystkim musimy mięc ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie oraz wykształcenie wyższe, średnie bądź gimnazjalne. Następnie powinniśmy zgłosić się do odpowiedniej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu przyniesienia potrzebnych dokumentów a mianowicie CV, informacje z Krajowego Rejestru Karnego, dokumentację potwierdzającą nasze wykształcenie oraz skrócony odpis aktu urodzenia. Po czym czekamy na decyzje odnośnie zakwalifikowania nas do służby przygotowawczej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *