Inwestowanie na giełdzie
Inwestowanie

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie – Wielu z nas szuka nowych sposobów zarobku jeżeli jesteś osobą, która nie boi się ryzykować możesz spróbować zainwestować na giełdzie.

Co potrzebujemy?

Pierwsze co musisz zrobić to założyć rachunek maklerski jak się okazuje nie jest to w całe takie trudne wystarczy, ze nasz bank w którym posiadany konto ma dom maklerski dzięki czemu będziemy mogli to zrobić nawet nie wychodząc z domu. Po czym musimy znaleźć w internecie serwis transakcyjny i zalogować się. Właśnie na tej stronie będziemy mogli złożyć wniosek o otwarcie konta maklerskiego. Jeżeli nasz bank nie posiada takiej możliwości będziemy musieli skorzystać z założenia rachunku maklerskiego wraz z POR’em.

Jakie ryzyko wiąże się z taka inwestycją?

Niestety każda próba związana z inwestycjami na giełdzie wiąże się z ryzykiem jednak aby tą obawę zminimalizować powinnismy przede wszystkim podejść do tego z rozwagą. Kluczem jest tutaj dokładne sprawdzenie umowy oraz zapoznanie się z tabelami opłat bądź prowizji.

Dom maklerski po otrzymaniu wszystkich stosowanych dokumentów rozpoczyna aktywacje usługi maklerskiej. Teraz juz tylko mały krok dzięki nas od pierwszej inwestycji na giełdzie.

Inwestowanie na giełdzie- na co zwrócić uwagę?

Aby nasza inwestycja nie skończyła sie fiaskiem powinnismy stałe monitorować notowania spółek oraz wydawane przez nich oświadczenia i komunikaty. W internecie możemy znaleźć wiele stron, które stale monitorują ich stan.

Uwagę również powinnismy zwrócić na prowizje od zleceń na zakup jak i również na sprzedaż przez internet. Prowizja zazwyczaj wynosi około 0.2% do 0,5% . Trzeba dowiedzieć się również jaka jest rozczna opłata za prowadzenie rachunku czy tez jaki jest koszt przelewu z banku do domu maklerskiego.

Inwestowanie na giełdzie – dodatkowe rady

Nie kupuj akcji kiedy bije ona rekordy ceny zazwyczaj w krótkim czasie następuje spadek. A wiec kiedy kupować? Kupuj kiedy jest tanio oraz rynek aukcji jest stabilny. Zwróć uwagę na spółki, które charakteryzują się duża płynnością takie w których chętnych do kupna jak i donsorzedazy ciagle nie brakuje.

Z czasem gdy twoja wiedza znacząco będzie się poprawić pomyśl  nad dodatkowymi szkoleniami, które podniosą twoją wiedzę oraz umiejętności. Pamiętaj jeżeli coś ci pójdzie źle traktuj to jako naukę i niepopełniaj tych samych błędów następnym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *