Inwestowanie

Inwestowanie w nieruchomości!

Coraz bardziej popularnym sposobem na stałe i systematyczne zarabianie jest inwestowanie w tzw. nieruchomości. Co to znaczy? Chodzi o kupno mieszkań, działek wypoczynkowych bądź też ośrodków.

W co warto inwestować i co potrzebujemy na start?

Mieszkania:
Z pewnością najważniejszą rzeczą będą pieniądze, które musimy mieć na start aby zainwestować w naszą przyszłą nieruchomość. Im lepsza lokalizacja tym lepsza szansa na większy zarobek jednak musisz pamiętać, że wiąże się to również z większą ceną za przykładową nieruchomość. W przyszłości takie mieszkanie jednak może Ci sie zwrócić bardzo szybko. Dajmy przykład mieszkania 3 lub 4 pokojowego w miejscu gdzie niedaleko znajduję się Uniwersytet. I teraz rodzi się pytanie po co 4 pokoje? W wielu dużych miastach takich jak Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk czy Wrocław itp. takie mieszkania dzieli się na kilku współlokatorów. Co mam na myśli możemy wynająć jeden pokój przykładowo za cenę ok 600-800zł za osobę. W przypadku gdyby na jeden pokój zamieszkiwały 2 osoby z jednego mieszkania mamy ok 6 tyś złoty miesięcznie. W skali roku daje nam to przychód 72 000zł. Wspomniana inwestycja powinna zwrócić sie nam w okresie ok 4 lat.

Ośrodki turystyczne:

Kolejną fajną alternatywą jest inwestowanie w ośrodki turystyczne np. domki na Mazurach bądź nad morzem. Jest to o tyle fajna opcja gdyż gwarantuje nam wysoki zysk stałych klientów gdyż zapotrzebowanie na takie miejsca cały czas rośnie. Jedyne co potrzebujemy to dużą kwotę na stary gdyż budowa lub kupno takiego miejsca wiąże się z bardzo dużym kosztem początkowym. Jednak gdy nasze miejsce będzie atrakcyjne dla klientów oraz będzie mieć szeroka ofertę to z pewnością klienteli nie zabraknie.

Plusy i minusy inwestowania

Plusy:

Z pewnością do plusów możemy zaliczyć dosyć szybki zwrot zainwestowanych kosztów. Przykładowo mieszkanie lub ośrodek w dosyć szybkim czasie powinien zacząć zarabiać na siebie. Zapotrzebowanie na mieszkania cały czas się powiększa chętnych z pewnością nie zabraknie. Jeżeli chodzi o ośrodki turystyczne ludzie ich potrzebują gdyż ciągła praca nas męczy i szukamy miejsc w którym będziemy mogli złapać oddech zregenerować się i odpocząć. Dobrze przemyślane i atrakcyjnie urządzone miejsce zapewniające komfort jak i posiadające unikatowe cechy nawet zwykła poczta pantoflową zbuduje dobra opinie twojego obiektu.

Minusy:

Do minusów możemy zaliczyć dosyć duże koszty, którymi zostaniemy obciążeni na samym początku. Na taką inwestycje potrzebujemy dosyć sporej gotówki  co wiąże się albo z długim odkładaniem lub kredytem. Możemy również mieć sporo problemów jeżeli chodzi o lokatorów nie zawsze trafia się odpowiedzialni i rozważni ludzie przez co możemy liczyć się z tym ze coś się zniszczy co wiąże się ze stratami materialnymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *