Inwestowanie

Inwestowanie w złoto, czy warto?

Na czym polega inwestowanie w złoto?

Z inwestycji w złoto może korzystać każda osoba jest to doskonała alternatywa dla osób, które np. nie wierzą w banki boją się im zaufać i powierzyć w nich swoje oszczędności. Rynek złota cały czas się polepsza a większe spadki są raczej rzadko odnotowywane. Zainwestować możemy na wiele róznych sposobów jednym z nich jest np. kupno monet bądź sztabek. Możemy również swoje pieniądze przeznaczyć na kupno certyfikatów, kontraktów czy jednostek ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jednak każda z tych możliwości posiada swoje zalety jak i minusy.

Które złote monety warto kupować?

Z doświadczenia polecam nie zwracać uwagi na wartość kolekcjonerską, według Pomyslnazarobek.pl najlepszą inwestycja byłoby kupno monet 1oz: Australijskiego Kangura, Liści Klonowych z Kanady, Amerykańskich Orłów czy Krugerrany z RPA.

Zalety inwestycji w monety? Łatwy i szybki sposób sprawdzenia monety, oryginalność możemy sprawdzić za pomoca linijki Fischa czy też z korzystać z rezonansu. Kolejnym bardzo dużym atutem jest łatwiejszy transport. Celnicy nie zwracają na nie tak bardzo uwagi jak w przypadku sztabek.

Gdzie kupić złoto?

W przypadku złotych monet możemy je dostać u dealerów bądź na rynku wtórnym. Wiadomym faktem, że najbezpieczniejszą opcją jest wybór dealerów gdyż nie chciał by utracić swojej własnej wyrobionej renomy, W przypadku rynku wtórnego łatwo natchnąć się na podrabiane złoto. Korzystanie z takiego rynku z pewnością ma wiele plusów jak niższa cena aczkolwiek należy pamiętać, że kupujący powinien dysponować sprzętem do weryfikacji autentyczności kupowanego złota.

Wady i zalety kupowania złota.

Plusy:

Jest to prosta inwestycja nie wymagająca od nas większego większego doświadczenia. Duży popyt na złoto coraz więcej państw takich jak np. Chiny cz Indie znacznie inwestuję w ten kruszec dzięki czemu popyt stale rośnie. Kolejną zaletą jest inflacja walut z biegiem czasu cena złota cały czas wzrasta np. Cena złota w 2005 r. wynosiła ok 430 USD a w 2014 roku już ponad 1000.

Minusy:

Skupy złota zazwyczaj ustalają cenę nieco niższą niż wartość rynkowa. Do wad możemy również zaliczyć wrażłiwość polityczną. Jeżeli jakieś państwo zdecyduję się na sprzedaż znacznej ilości swojego złota, może spowodować to znaczny spadek wartości kruszcu. Minimalne zyski nawet gdy rynek jest stabilny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *