Sponsorowane

Jak przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić na wymianie walut?

 

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej oferują produkty i usługi zagranicznym klientom. Jeżeli zamierzasz rozszerzyć swoją działalność na kraje sąsiadujące z Polską, będziesz potrzebował dostępu do waluty po przystępnych cenach. Sprawdź, jak zapewnić sobie oszczędności na zakupie walut.

Obserwuj kursy walut i wymieniaj je w dogodnym momencie

Średnie kursy walut w NBP są podawane codziennie zarówno na stronie internetowej NBP, jak i na zewnętrznych serwisach specjalizujących się w tematyce finansowej. Nawet niewielkie wahania kursów mogą spowodować, że dodatkowo zarobisz lub stracisz. Z tego względu tak ważne jest regularne śledzenie kursów i szybkie reagowanie na zmiany. Znajdziesz je tutaj: https://www.rkantor.com/kursy-nbp/

Aktualnie przedsiębiorcy zainteresowani zakupem walut nie muszą korzystać wyłącznie z ofert banków lub kantorów stacjonarnych – od kilku lat mają alternatywę w postaci kantorów internetowych. W e-kantorach kurs franka, kurs dolara amerykańskiego czy kurs euro jest atrakcyjniejszy, a to z uwagi na niższy spread.

Jak korzystnie wybrać e-kantor?

Dla przedsiębiorców szczególnie istotne są dwa czynniki – szybkość wymiany środków i cena. Z rankingu Forbes wynika, że najszybciej waluty można zakupić lub sprzedać w Rkantor.com – czas transakcji wyniósł mniej niż 10 minut1.

Wiele kantorów internetowych przygotowuje specjalną ofertą dla przedsiębiorców. Właściciele firm, którzy potrzebują stałego dostępu do różnych walut, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki lub indywidualne negocjowanie wysokości spreadu. Jeżeli w ciągu tygodnia wymieniasz wiele walut, to dla Ciebie dobra informacja – możesz dodatkowo zaoszczędzić.

Na przelewach też można zaoszczędzić

Współpraca z zagranicznymi kontrahentami oznacza konieczność zlecania przelewów walutowych i zagranicznych. Oferta banków jest bardzo zróżnicowana, ale często nawet przedsiębiorcy nie mogą liczyć na bardzo preferencyjne warunki pod względem cen. Z pomocą po raz kolejny przychodzą kantory internetowe.

Niektóre e-kantory mają status krajowej instytucji płatniczej. Oznacza to, że mogą świadczyć niektóre usługi finansowe, np. wykonywać przelewy. Klienci biznesowi wspomnianego Rkantor.com mogą korzystać z tanich przelewów zagranicznych. Koszty takich przelewów zaczynają się od 1 EUR i nie są uzależnione od kwoty transakcji.

1 Euro ze stoperem. Które e-kantory są najszybsze?, https://www.forbes.pl/rankingi/najszybsze-kantory-internetowe-w-polsce-ranking/yvrk1f1 (dostęp 9.11.2018).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *