Jak zostać stewardessą
Praca

Jak zostać stewardessą/em?

Praca latając zwiedzanie dotąd nieznanych nam miejsc dla wielu z pewnością była by to praca marzeń. Już teraz możesz zacząć spróbować gdyż zawód ten gwarantuje właśnie takie możliwości mowa tu właśnie o pracy jako stewardess/stewardessa. Jak zostać stewardessą/em?

Jak zostać stewardessą/em?

Krok ku temu możemy zrobić w następujący sposób na przykład zrobić odpowiednie kursy bądź szkoły policealne, które przyuczą nas do tego jakby nie patrzeć dosyć odpowiedzialnego zawodu. Następnie możemy próbować składać aplikacje do konkretnej linii lotniczej, która po akceptacji wyśle nas na oficjalne szkolenia, kursy. Jednak chyba jednym z największych kryteriów, które mogą zadecydować o to czy dostaniemy to stanowisko jest nasz wygląd. Firmy podchodzą do tego w dość rygorystyczny sposób, gdyż nawet zwykły mały tatuaż może przesądzić o tym, że nasza aplikacja zostanie odrzucona. Praca ta szczególnie poszukuję młodych osób zazwyczaj do 30 lat. Aplikujący również powinien najlepiej posługiwać się dwoma językami obcymi (z naciskiem na angielski). Ważnym aspektem jest także umiejętność pływania bez, która jest szczególnie ważna.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Chętni na to stanowisko najpierw zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, w której oceniana jest nasza sylwetka, prezentacja naszej osoby jak i również sprawdzenie jak posługujemy się językami obcymi. Sprawdzana jest również nasza psychika bo gdyż jak wiemy często podczas lotu trafiają się nie zadowoleni pasażerowie, których powinniśmy potrafić uspokoić. Szczególnie badane jest to jak reagujemy w sytuacjach, które mogą być stresujące.

Ukończyłeś rozmowę kwalifikacyjną zastanawiasz się co dalej, jak zostać stewardessą?

Po pozytywnym przejściu tego etapu dostajemy zaproszenie już na specjalny kurs w którym uczmy się jak rozmawiać z pasażerem. Co zrobić w przypadku zagrożenia, uczmy się potrzebnych komend jak i również obsługi poszczególnych przyrządów, którymi będziemy posługiwać się podczas lotu. Kobiety uczone są nawet wizażu gdyż tak jak już prędzej wspomniałem wygląd ogrywa ważna rolę, makijaż nie może być przesadny czy bardzo wyzywający.

Zalety i wady pracy w liniach lotniczych?

Z pewnością zalet pracy w liniach lotniczych  jest wiele np. naprawdę dobre wynagrodzenie, możliwość zwiedzania całego świata. Zwykle w jednym tygodniu możemy być w kilku państwach. Nawiązywanie nowych znajomości, dzielenie się doświadczeniem czy też niesamowite niezapomniane wspomnienia jak i widoki. Z pewnością korzystnym faktem jest również brak wymogu posiadania wykształcenia wyższego.

Co do minusów to jak w każdej pracy też się znajdą z biegiem czasu praca staje się rutyną może męczyć nas fakt, że nie mamy tak naprawdę stałego miejsca zamieszkania a od rodziny prawie co chwile dzielą nas setki kilometrów. Zmęczenie naszego organizmu, które może powodować ciągła zmiana czasu bądź ciśnienia.

Jednak mimo tego wszystkiego uważam, że praca naprawdę jest interesującą i jeżeli spełniamy wymogi i mamy aspiracje ku temu warto spróbować. Życie mamy jedno a praca ta dostarczy nam wielu wrażeń i przyjemności! Myśle, że dosyć jasno wytłumaczyłem ci jak zostać stewardessą i tak naprawdę już tylko krok dzieli Cię od tej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *