Jak zrobić prawo jazdy kategorii D
Zarobki

Jak zrobić prawo jazdy kategorii D?

Wielu z nas miało nie raz styczność z kierowcami posiadającymi prawo jazdy kategorii D czy to podczas dojazdów do pracy, szkoły a może podczas podróży na wymarzone wakacje ale czy ta praca się opłaca? W tym artykule dowiesz się jak zrobić prawo jazdy kat. D oraz na jakie pieniądze możemy liczyć pracując w tym zawodzie kierowcy!

Jak zrobić prawo jazdy kategorii D?

Osoba starająca się o zrobienie prawo jazdy tejże właśnie kategorii będzie musiała spełniać określona wymaganie a mianowicie konieczne będzie posiadanie prawo jazdy kat. B oraz ukończone 24 lata. Jeżeli spełniamy określone wymogi nic nam nie stanie na drodze ku uzyskania upragnionego prawa jazdy!

Pierwszym krokiem, który będziemy musieli zrobić to wypełnienie profilu kierowcy oraz przejścia określonych badań lekarskich. Następnie możemy udać się do wybranej przez nas szkoły szkolenia kierowców, która specjalizuję się właśnie w tej kategorii i przyuczy nas do egzaminu oraz nauczy kierowania tym pojazdem.

Ile kosztuje zrobienie prawo jazdy kat. D?

Koszta są różne gdyż zależne jest to od tego jakie aktualnie posiadamy. Zazwyczaj cena kursu to 4100 zł jednak w przypadku posiadanie prawo jazdy kat. C cena ulega zmiejszeniu do ok. 2800 zł plust dodatkowe koszta egzaminu w Wordzie – 280 zł.

Również do kosztów należy dodać kurs przewozu osób za który zapłacimy nie więcej jak 3000 zł, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pełnymi uprawnieniami i jedyne co będzie nas dzielić to znalezienie stosownej pracy.

Ile zarabiają kierowcy autobusu?

Zarobki są całkiem przyzwoite popularna Niemiecka firma FlixBus współpracująca z PolskimBusem oferują stawki w granicach 30 zł brutto za godzinę pracy! Miesięczne zarobki zatem wahają się w granicach 4000-6000zł brutto.

Jednak stawki są różne zazwyczaj zależne są od kursów i miejsc w jakie będziemy musieli jeździć. Wiadomą rzeczą jest fakt, że z pewnością więcej zarobi kierowca na trasach międzynarodowych niż osobą pracująca i jeżdżąca tylko po Polsce! Osoba jeżdząca po Polsce może liczyć na wynagrodzenie oscylujące między 3000-4000 zł.

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się najważniejszych informacji i że przekonały Cię one do tego czy warto a może czy też nie pracować jako kierowca autobusu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *