Jakie studia wybrać
Polecane

Jakie studia wybrać w 2019?

Wielkim krokiem zbliża się tegoroczna matura 2019 wielu z nas nie zamierzają kończyć na tym egzaminie i poważnie myślą o studiach jednak jaki kierunek wybrać?

Czym chciałbyś/ bądź chciała zajmować się w przyszłości?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest znalezienie takiego kierunku w którym będziemy się odnajdować i takiego, który sprawi nam przyjemność. Wiadomo, że patrząc na studia myślimy o naszej przyszłościowej pracy jednak nie zawsze powinniśmy patrzeć na względy finansowe gdyż po pierwszym roku możemy naprawdę się zniechęcić i zrezrygonować..

A więc jakie wybrać? A no takie, które będą pasować do twojej osoby będą Cię rozwijać zawodowo a przede wszystkim będziesz chciał to robić. Znajdź sobie taki kierunek, w którym grono uczniów posiada podobne zainteresowania i chęci do rozwoju a z pewnością będzie Ci się lepiej pracować i chłonąć nową wiedzę.

Nie patrz na kierunki, interesujesz się informatyką? A może zawsze chciałeś być prawnikiem lub architektem? Określ swoje zainteresowania i znajdź coś co w przyszłości chciałbyś robić i kształć się w tym kierunku.

Z pewnością jeżeli od zawsze interesowałeś się prawem twoim marzeniem była praca jako adwokat, sędzia bądź ktoś z tego otoczenia to wybór studiów informatycznych byłby twoim największym twoim błędem. Po maturze a nawet przed przysiądź się określ swoje cele i pomysł na rozwój i działaj a z pewnością dokonasz właściwego wyboru!


Kierunki, które w przyszłości z pewnością będą się rozwijać!

Przyszłościowe kierunki, które mają ogromny potencjał i po których zawsze będziesz mógł znaleźć prace to z pewnością:

Automatyka i robotyka 

Ten kierunek to zdecydowania przyszłość w naszym codziennym życiu coraz więcej miejsca zajmują roboty przykładowo – sztuczna inteligencja w samochodach (ciągle się rozwija i wkracza w nowy poziom), roboty sprzątające, do kawy itp. Ten kierunek to otwarte morze, które czeka na nowe pomysły i rozwiązania.

Informatyka

Wielkie korporacje i nie tylko stale poszukują nowych pracowników po tym kierunku z pewnością znajdziesz prace spójrz jak rozwija się internet, gry komputerowe te firmy są otwarte na nowe młode osoby! A z pewnością na korzyść wychodzi fakt, że bezrobocie po tym kierunku jest praktycznie zerowe.

Medycyna

Lekarze, specjaliści, dentyści czy chirurdzy dla tych osób stale jest miejsce z zawodzie. Z pewnością słyszałeś, że w dzisiejszych czasach brakuje dobrych lekarzy a jeżeli ty się w tym odnajdujesz to czemu nie? Pracy jest wiele czy to w szpitalach a może własna prywatna klinika? Wszystko zależy od Ciebie musisz tylko dokonać wyboru.

To jedne z kilku, który mają ogromny potencjał w przyszłości, mamy nadzieję, że udało nam się nakierować Ciebie i pokazać jaka decyzja powinna być najważniejsza. Teraz nic tylko działać i piąć się ku górze w celu osiągnięcia sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *