Handel

Samochody z Niemiec

Wielu z nas planuje lub będzie planować zmianę samochodu. Często zdarza się że przeglądamy ogłoszenia szukając auta, które nam się spodoba. Marke i model znajdziemy bardzo szybko jednak gdy zobaczymy cenę często łapiemy się za głowę. W tym artykule postaram ci przedstawić ofertę naszego sąsiada gdyż różnica między rynkiem Polskim a Niemieckim jest naprawdę znaczna.

Samochody z Niemiec czy się opłaca?

Nie chodzi nam o samochód, który powinien nadawać się do kasacji w Niemczech serwisowanie samochodów jest znacznie droższe niż u nas a więc często zdarza się że auta, które uczestniczyły w drobnych kolizjach od razu przeznaczane są na sprzedaż. Często wartość takiego auta spada o 20-40% co wiąże się z doskonałą opcją zarobku jak i sprowadzeniu auta dla siebie. Niemniej jednak przed zakupem takiego samochodu warto wybrać się z zaprzyjaźnionym mechanikiem, żeby obejrzał dane auto i sprawdził czy nie drzemią w nim jakieś ukryte wady. Jeżeli posiadasz własną lawetę oraz posiadasz spory zapas gotówki możesz zająć się sprowadzaniem takich samochodów jak i również na handlu w Polsce.

W Niemczech częściej też trafimy na auta klasy premium w związku z tym, że kraj jest bogaty mieszkańców również stać na częstszą wymianę starych samochodów na nowe. Co wiąże się z dużym rynkiem aut używanych. Wielu Polaków woli ściągnąć samochody z Niemiec gdyż są tańsze niż kupować wersje kompaktowe w Polce. Kupując samochód w Niemczech możemy mieć gwarancje na udokumentowany stan techniczny czy też przebieg. Kręcenie przebiegów w Niemczech jest surowo karalne więc naprawdę mało kto się tego podejmuję. Auta zazwyczaj kupowane są jako nowe a na rynek trafiają, krótko po utracie gwarancji. Dzięki temu zazwyczaj naprawiane są w ASO i mają kompletną książkę serwisową.

Reasumując śmiało można zauważyć, że samochody z Niemiec jeszcze przez naprawdę długi okres będą trafiać do naszej ojczyzny. Ściągnięcie takiego samochodu z pewnością będzie opłacalne więc może i warto się zastanowić czy nie wykorzystać tego jako nasze dodatkowe źródło dochodu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *