Social trading
Sponsorowane

Social trading czy dostęp do wielu rynków – porównanie brokerów

Dla traderów chcących rozszerzyć swój wachlarz inwestycji, kontrakty na różnice kursowe (CFD) oparte na dźwigni finansowej, która umożliwia użytkownikom stawianie zakładów na ruch aktywów, począwszy od akcji i globalnych indeksów giełdowych po towary i kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ripple. (Uwaga: większość mieszkańców Ameryki Północnej ma ograniczenia w handlu na platformach CFD).

Istnieje wielu brokerów CFD działających online. Każdy ma inny profil. Porównamy tutaj dwóch zupełnie różnych brokerów CFD: eToro i Plus500. Oba te podmioty są regulowane przez europejską instytucję nadzoru finansowego i istnieją od co najmniej dziesięciu lat. Handel społecznościowy jest przedmiotem zainteresowania klientów eToro, w którym inwestor może zobaczyć aktywność innych uczestników, zdobyć cenne sugestie i podążać za ich śladem. Plus500 oferuje kontrakty CFD na ponad 2200 rynkach i ma zoptymalizowany interfejs dla zaawansowanych inwestorów.

eToro koncentruje się na handlu społecznościowym, podczas gdy Plus500 skupia się na większej liczbie rynków.

Należy zrozumieć, że handel kontraktami CFD może być bardzo ryzykowną formą inwestowania. Kontrakty CFD są instrumentami złożonymi i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. Od 74 do 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Powinieneś zastanowić się, czy wiesz jak działają CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie dużego ryzyka straty środków.

Specyfika handlu

Obie platformy posiadają dobrze zaprojektowany, łatwy w użyciu interfejs. Obie zawierają mnóstwo informacji w przejrzystym układzie bez zbędnego chaosu i niejasności. Obie oferują mobilną platformę o intuicyjnym wyglądzie i funkcjonalności. Każda strona jest dostępna w różnych językach, w tym w języku polskim i angielskim. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z eToro i Plus500 jest tym, czego można oczekiwać od najlepszego brokera CFD w tym roku, czego rezultatem jest uzyskanie remisu.

eToro
– Wszechstronne centrum edukacyjne
– Prosta platforma handlowa
– Łatwy dostęp do handlu wirtualną walutą
– Aplikacja mobilna jest łatwa w nawigacji.

Plus500
– Prosta i łatwa w użyciu
– Dostosowywane wykresy analiz technicznych
– Aplikacja mobilna ma taką samą funkcjonalność jak wersja stacjonarna
– Możliwość ustawiania alarmów opartych na cenach
– Technologia mobilna i emergingowa

Aplikacje dla urządzeń mobilnych eToro dla systemów iOS i Android umożliwiają łatwą synchronizację między platformami, posiadają dobrze zorganizowane menu, ale mniej funkcji wykresów i ograniczone możliwości personalizacji. Aplikacja mobilna Plus500 zawiera wszystkie funkcje dostępne również w aplikacji desktopowej, ale niektórzy traderzy mogą obawiać się braku zabezpieczeń. W segmencie technologii mobilnych eToro wygrywa.

eToro
-Dobrze zorganizowane menu
-Użytkownicy mogą ustawić własne alerty cenowe
-Mniej funkcji wykresów i ograniczone możliwości dostosowywania do potrzeb klienta

Plus500
-Inwestorzy mają dostęp do ponad 2000 instrumentów handlowych w ramach platformy.
-Aplikacje mobilne na urządzenia z systemem Android, iPhona lub iPada umożliwiają tworzenie wykresów.
-Brak zwiększonych środków bezpieczeństwa

Aktualności i analizy

Platforma eToro zawiera wiele narzędzi analitycznych i narzędzie innych dostawców, takich jak Tipranks. Dostępne są również podstawowe dane, takie jak współczynnik P/E i Beta. Możesz również skorzystać z funkcji handlu społecznościowego, aby sprawdzić, co robią inni użytkownicy i profesjonalni traderzy. Jakie są ich opinie i co mówią o określonych rynkach. eToro oferuje również codzienny biuletyn analityczny dostarczany pocztą elektroniczną.

W chwili obecnej Plus500 nie wydaje się posiadać żadnych dedykowanych narzędzi analitycznych lub kontrolnych (poza analizami technicznymi i wykresami).

eToro
-Wstępne analizy rynku kapitałowego
-Kalkulator emerytalny
-Wskaźnik „momentum”

Plus500
-Nastrój tradera – pokazuje, czym handlują inni inwestorzy.
-Kalendarz gospodarczy – kalendarz sporządzony przez Dow Jonesa.
-Analiz Technicznych – 100 wskaźników technicznych

Nauka i bezpieczeństwo

Z zasobów edukacyjnych eToro nie dowiesz się, jak zostać gwiazdą biznesu. Znajdziesz tam zestaw filmów edukacyjnych na temat rynków i podstaw inwestowania, ale są one dość ubogie i oferują tylko powierzchowne dane. eToro proponuje serię seminariów internetowych, dzięki którym pogłębisz wiedzę na temat strategii handlowych i nauczysz się korzystać z ich platformy. Ponadto, istnieją kursy elektroniczne dotyczące strategii dla średnio zaawansowanych.

W chwili obecnej Plus500 nie oferuje żadnej dedykowanej sekcji edukacyjnej lub samouczka platformy.

eToro
-Informator o platformie
-Webinary na żywo
-Szereg lekcji online

Plus500
-Plus500 nie dostarcza żadnych materiałów edukacyjnych.

Koszty

Zamiast naliczać prowizję za transakcję, struktura opłat za eToro została uwzględniona w widełkach cenowych, a podane w niej spready należą do najbardziej konkurencyjnych w branży. Przykładowo, spread na akcjach amerykańskich wynosi tylko 0,09% na pozycję, spread indeksu S&P 500 wynosi 75 pipsów, a Bitcoin 1,5%.

Plus500, podobnie jak eToro, wlicza swoje opłaty do spreadu giełdowego. W zależności od tego którymi instrumentami handlujesz, Plus500 może okazać się tańszym rozwiązaniem. Spready giełdowe wahają się od 0,10 do 0,50%. S&P 500 to tylko 50 pipsów, a Bitcoin to 0,85% dla każdej transakcji. Aktywny inwestor powinien spodziewać się, że będzie płacił mniej więcej tyle samo za wszystkie produkty na każdej z platform.

eToro
-Opłaty za handel akcjami: 0,09% z tytułu każdej transakcji
-Minimum konta: $200

Plus500
-Opłaty za handel akcjami: $0.005 za akcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *