Uncategorized

Streaming pomysł na zarobek!

Zarabianie przez internet staję się coraz bardziej popularną alternatywą do zarobku w tym artykule przekonasz się o możliwościach oraz sposobach jak zacząć w ten sposób zarabiać!

Pierwszą z możliwych opcji jest „streaming” inaczej nadawanie na żywo. W sieci znajdziemy wiele portali na których możemy zacząć swoją przygodę ze streamowaniem jest to m.in. Twitch, Hitbox czy YouTube.

         

Co to jest Twitch? Na czym polega streaming?

Twitch jest to strona przeznaczona głównie do streamingu gier wideo. Jest to idealna miejsce dla fanów gier komputerowych, często nadawane są tam główne eventy, imprezy bądź zawody popularnych gier komputerowych takich jak League of Legends czy CS:GO. Znajdziemy tam także wiele popularnych youtuber’ów graczy, których często widzimy w social mediach. Strona ta ma charakter rozrywkowy jest to fajne miejsca do oglądania zdolności graczy jak i do zwykłego spędzenia czasu po pracy bądź szkole.

Jednak co wspólnego z zyskiem ma Twitch? 

To całkiem proste na portalu przesiaduje wiele osób, jeżeli twoja osoba zainteresuje odbiorców możesz liczyć na donacje wspierające kanał, polega to na tym, że oglądający wysyła ci pieniądze, które możesz przeznaczyć mp. na rozwój kanału. Osoba, która wysyła może zostać oznaczona na ekranie, bądź wysłać pozdrowienia, które zobaczą wszyscy oglądający. Zarabiać może również na reklamach, które może włączać bądź odpalane są co jakiś czas. Na serwisie istnieje również płatna subskrypcja koszt tego wynosi 5$ miesięcznie co osobie która nadaje na żywo daje ok 2$ zysku z jednej osoby a w zamian za to subskrybent dostaje możliwość używania specjalnych emotek, zostaje wyróżniony na czacie oraz nie musi zmagać się z męczącymi reklamami.

Streaming na YouTubie?

Ostatnim czasem staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób posiadających konta na YouTub’ie zaczęło korzystać z tej możliwości, jeżeli masz popularny kanał, którego odwiedza spora publika pomyśl nad tym spróbuj to wykorzystać podobnie jak na Twitch’u możesz zarobić na donacjach bądź na płatnych reklamach typu Adsense itp. Streamowanie możesz połączyć z wrzucaniem filmików z gier lub inncyh codziennych czynności. Czym YouTube różni się od Twitcha a tym, że nie skupia się głównie na grach? Lubisz jeździć motocyklem a może aktualnie prowadzsiz tira i chciałbyś podzielić się widokami i swoim doświadczeniem zawodowym. Z pewnością odbiorcy docenią twój wkład i zaczną działać. A kto wie może z czasem zamieni się to w twoją dodatkową pasje z której będziesz mógł czerpać zysk!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *